Súčasťou slovenskej ľadovej revue Angry Birds on Ice bude aj hlas známej moderátorky Petry Bernasovskej. Pôsobila v Rádiu Expres a v súčasnosti ju poslucháči môžu počuť v Rádiu Slovensko, kde pravidelne moderuje. Dlhé roky sa objavovala aj na televíznej obrazovke.


Svoju moderátorskú kariéru začínala vo Fun Radiu, kde prišla hneď na začiatku v roku 1990. Bolo to nielen prvé súkromné rádio na Slovensku, ale Petra bolo prvé dievča, ktoré v ňom zamestnali. Známa je však predovšetkým z televíznych obrazoviek. Diváci sa s ňou pravidelne stretávali v najrôznejších reláciách. V televízii Markíza moderovala najviac relácií zo všetkých moderátorov či moderátoriek. Začínala v talkšou Vitajte Doma či Muchoviny, neskôr moderovala súťažné či kontaktné relácie ako napríklad Vrece plné peňazí, Hlavolamy, West Extra Dávka, Tovarománia, Na vlastné uši, Trefa, Debakel a aj zoznamovaciu šou BZZZ.

Opýtali sme sa známej moderátorky, aká bola jej reakcia hneď po prizvaní do projektu Angry Birds on Ice.

„Začala som skákať ako malé dieťa. Veľmi som sa potešila, že som dostala príležitosť spolupracovať na takomto výnimočnom projekte a okrem toho sa aj tak trochu vrátiť do svojho pôvodného povolania.”

Petra Bernasovská v našej šou prepožičala hlas postavičke Amélii, zaujímalo nás, ako sa stotožnila s charakterom postavy.

„Je to rozprávková postavička, ktorá si vyžadovala dávku nadsadenia. Myslím si, že spoločné máme to, že nehádžeme ľudí (zvieratá)  do jedného vreca, Amélia sa dokáže postaviť na stranu dobra a zabojovať. A mám rada humor, ten v rozprávke nechýba.”

Petra Bernasovská počas nahrávania v štúdiu. (foto: Comunique)

Ako sa Vám spolupracovalo s našim režisérom Jurajom Benčíkom a skladateľom Oskarom Rózsom ?

„S Oskarom som priamo nespolupracovala, pretože som nespievala – našťastie, iba načítavala texty. S Jurajom bola spolupráca skvelá. Napokon je to mimoriadne skúsený a talentovaný režisér, herec, mím, aj pedagóg. Takže nás vedel veľmi rýchlo usmerniť. Páči sa mi aj jeho zdravý nadhľad, ktorý asi získal aj skúsenosťami z najprestížnejších projektov. Bola to pre mňa iba krátka práca, ale veľmi ma osviežila a potešila.”


A ako to vyzeralo počas nahrávania v štúdiu? Pozrite si v nasledujúcom videu:

 

Staršie články