Jedným z hlasov, ktorý dotvorí príbeh ľadovej revue Angry Birds on Ice bude známa herečka zo seriálu Oteckovia – Anna Jakab-Rakovská.


Môžete ju poznať z Nitrianskeho divadla, ale takisto z televíznych obrazoviek napríklad z úspešného seriálu Oteckovia. V našej šou svoj hlas prepožičala geniálnej vtáčici Silver. Táto výnimočne inteligentná postava je Chuckovou sestrou a ústa sa jej hýbu tak rýchlo, ako jej žltému bratovi. Narozdiel od Chucka sa však vyzná takmer vo všetkom. 

A čo na svoju postavu hovorí samotná herečka? Zaujímalo nás, či sú v niečom podobné. „So Silver máme spoločné snáď rýchle tempo reči a mne je sympatická jej snaživosť a dôslednosť, čo v kontraste s inými postavami ponúka veľmi vtipné momenty,“ prezradila nám Anna.

Anna Jakab-Rakovská počas nahrávania v štúdiu. (foto: Comunique)

„Veľmi rada pracujem s hlasom a práve rozprávky dávajú možnosť použiť nadsázku, ktorá mňa osobne baví, takže som sa ponuke podieľať sa na šou Angry Birds on Ice veľmi potešila.“

Opýtali sme sa aj na spoluprácu s režisérom a skladateľom. Ďalej pokračuje Anka: „Keďže je Juraj Benčík autorom scenára, vedel jasne čo chce, takže práca bola príjemná. Oskar Rózsa skomponoval nádhernú, hravú hudbu a pesničky naspievané výbornými spevákmi mi zneli v ušiach ešte veľmi dlho. Teším sa a som zvedavá na výsledok.“


Sympatická herečka pochádza z Prešova. Vo svojej kariére stvárnila napríklad mladú mamičku Terezu v seriáli Kolonáda či Čekyho manželku Nikolu v seriáli Kuchyňa. Pri seriálových úlohách to však nekončí! Anku môžete poznať z filmov ako Špina či Tlmočník, no tiež ako manželku známeho herca Róberta Jakaba.

A ako to vyzeralo počas nahrávania v štúdiu? Pozrite si v nasledujúcom videu:

Staršie články