Pripravovaná ľadová revue sa nebude odohrávať len na ľade, ako by ste si možno mysleli, ale aj nad ním. Takmer 9 metrová „vtáčia hora“ vytvára priestor na najrôznejšie nadľudské kúsky nášho tímu akrobatov.


Aby bol potenciál skutočne šikovných akrobatických účinkujúcich Angry Birds on Ice využitý naplno, prizvali sme si na pomoc amerického choreografa Jamesa Tanabe. James má dlhoročné skúsenosti s vystupovaním a trénovaním účinkujúcich najmä z cirkusového prostredia. Prestížna pozícia „Artistic Director at Cirque du Soleil,“ čo je niečo ako hlavný choreograf akrobatov inscenácie od Cirque du Soleil, hovorí koniec koncov sama za seba. V prípade, že nepoznáte Cirque du Soleil, je to najznámejší a najvýznamnejší akrobatický cirkus na svete, ktorý zmenil celosvetový pohľad na to, čo znamená slovo cirkus.

Zdroj: COMUNIQUE

Pýtate sa, ako sme sa dostali k úplnej špičke vo svojom obore, že vyššie to snáď ani nejde ? Dopomohol nám k tomu náš režisér Juraj Benčík, ktorý vystupoval v inscenácii CORTEO v rámci Cirque du Soleil na ktorej sa James podieľal. Ako nám pri rozhovore James prezradil: „Spolupráca s Jurajom bola vždy niečím do čoho som chcel ísť, no doposiaľ to z praktických dôvodov nebolo možné.“ Veľmi sa tešíme, že táto dlho očakávaná spolupráca sa mohla stať realitou práve vďaka našej ľadovej revue Angry Birds on Ice.

Zdroj: COMUNIQUE

James strávil s našimi akrobatmi týždeň intenzívnych príprav v prostredí, o ktorom sa dá povedať, že je naozaj drsné aj pre tých najlepších a najskúsenejších. Zima, vlhkosť, únava – to všetko museli spoločne prekonať, aby dostali choreografie ešte o úroveň vyššie. „Najnáročnejšou časťou mojej práce bolo práve toto prostredie najmä kvôli ľadu, ktorý okrem toho, že je šmykľavý, patrí snáď k najtvrdším povrchom na ktoré sa dá dopadnúť. Je to úplne iné, ako keď dopadnete napríklad na drevené pódium. Chyby počas šou preto nebudú prípustné“, hovorí Tanabe.

Zdroj: COMUNIQUE

Bezpochyby sa preto bude na čo pozerať. Premiéra šou sa uskutoční už za pár mesiacov. Na Slovensku sa predstaví v januári 2020 v Košiciach a neskôr vo februári si jedinečnú šou na ľade budú môcť pozrieť aj v Bratislave.


Ak ešte nemáte lístky na Angry Birds on Ice, nájdete ich TU.

 

Staršie články