Väčší priestor zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši vytvoril pre režiséra Juraja Benčíka aj pre účinkujúcich úplne nové kreatívne možnosti.


Po niekoľkých tréningoch v gymnastickej hale v Košiciach, pre režiséra a účinkujúcich novej ľadovej šou Angry Birds on Ice tento priestor prestal byť postačujúci. Bolo nutné sa presunúť do väčšieho priestoru, ktorý bude viac pripomínať ľadové arény, v ktorých sa predstavenia už onedlho začnú odohrávať.

Nároky na to, ako sa budú „nahnevané vtáky“ hýbať, čo budú robiť a čo budú svojim pohybom vyjadrovať sa tréning od tréningu zvyšujú. Ako vraví producent Viktor Sucha: „S jedlom rastie chuť“ a preto, to čo stačilo v úvodnej fáze, dnes už jednoducho nestačí. „Zistili sme, že v kostýmoch sa bude dať robiť ďaleko viac, ako sme pôvodne predpokladali.“ vraví producent.  Viac expresívnych výrazov podporujúcich dej a divadelnú stránku predstavenia oživí postavy a posunie kvalitu šou na vyšší level.

Angry Birds on Ice - Liptovský Mikuláš
Zdroj: COMUNIQUE

Keďže konštrukcia obrej ľadovej kryhy je momentálne stále vo výrobe, skúsení kulisári, ktorí sa podieľali aj na šou Máša a medveď na ľade, postavili namiesto nej náhradu, ktorá pomohla v kreatívnom procese. Okrem tejto 5 metrovej konštrukcie sa na tejto skúške objavili aj kulisy ľadových krýh, ktoré sa v šou budú používať najrôznejšími spôsobmi.

Na zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši bolo konečne možné vyskúšať aj plný potenciál obrovských vlajok, ktoré pri manévrovaní krásnym spôsobom ozvláštňujú a „vypĺňajú“ priestor štadióna. V Angry Birds on Ice sa nedeje všetko umenie len na ľade, ale aj nad ním. Týmto sa šou naozaj odlišuje od ostatných ľadových revue, ktoré môžete vidieť.

Angry Birds on Ice - Liptovský Mikuláš
Zdroj: COMUNIQUE

„Po tejto skúške si oveľa lepšie viem predstaviť jednotlivé scény z priestorového hľadiska“ hovorí Juraj Benčík. „Doteraz som si to stále predstavil ako malý model, ktorý slúžil na prípravu scény. Teraz vidím jednotlivé scény oveľa jasnejšie“ pokračuje. „Teší ma to, že máme z čoho vyberať. Máme viac nápadov ako vieme vtesnať do šou, čo je lepšia situácia, ako keby tomu bolo naopak. Teraz bude dôležité vypustiť niektoré nápady a dať dokopy tie, ktoré sa rozhodneme nechať.“ hovorí Benčík.

Angry Birds on Ice - Liptovský Mikuláš
Zdroj: COMUNIQUE

 

Staršie články